BLOG

JAK SKLADOVAT KÁVU

V dnešním článku se zaměříme na zásadní problematiku, jejíž význam v současné době přichází do popředí. Je to i díky rostoucímu počtu zákazníků, kteří vyhledávají vyšší kvalitu kávy a nespokojí se s průměrem z běžného obchodu.

Číst dál

Pražení kávy

V tomto článku bychom chtěli nastínit a okrajově objasnit, co to vlastně pražení je, k čemu slouží a jak to celé funguje. Pražení je, dá se říci, vrcholnou fází zpracování kávy před tím, než se v sáčku objeví u vás doma a vy si z ní můžete uvařit pořádné espresso, nebo lahodný filtr.

Číst dál
pražená káva

Vítejte!

Vítejte na webu a eshopu Cop Coffee!

Tyto stránky slouží nejen jako místo, kde si můžete zakoupit námi praženou, výběrovou kávu, ale také jako zdroj informací a inspirace pro vaše kávové chvíle pohody. My sami jsme milovníci kvalitní, čerstvě pražené kávy už řadu let a tato vášeň nás dostala až do chvíle, kdy jsme se rozhodli ji sami pražit a nabídnout ostatním.

Číst dál

Komoditní vs. výběrová káva

Aneb na kvalitě záleží!

Rozdíl mezi komoditní a výběrovou kávou je velmi podobný jako mezi vínem koupeným z regálu v supermarketu a z vinařství přímo od vinaře. Pro ty, kdo neměli možnost ochutnat kvalitní víno přímo z vinařského sklípku, to zjednodušíme – rozdíl v kvalitě i v chuti je OBROVSKÝ!

V tomto článku se na oba typy káv podíváme trochu podrobněji a porovnáme si rozdíly mezi nimi.

Číst dál